pixel
Qualifier
flag IN

India

Delhi Qualifier

Qualifier Starts

Sun 01-09-2019 / 06:30

map pin

The event is over, check out the results downbelow

The Event is free of charge - limited amount of slots

Prizes:1st Place of a Game Mode - Wins an exclusive trip to the World Finals in Moscow, Russia

Schedule: Startime: 10 AM Endtime: 6 PM

Speed Cubing Mixed

Final Standings

1
Aryan Chhabra
2
Kunal Oak
3
Akash Rupela

Knockout Phase

Round of 16

Quarter-Final

Semi-Final

Final

Aryan Chhabra
Parth Chugh
3
0
00:08.521
00:54.215
00:11.420
01:21.481
00:07.640
00:47.099
Laksh Singh
Priyanshu Kumar
0
3
F
00:11.085
F
00:12.633
F
00:11.162
Akash Rupela
Tarak Jain
3
0
00:10.774
F
00:09.734
00:38.135
00:09.530
00:27.426
Abhishrut Khanna
Ajay Kumar Pu...
3
1
00:11.531
00:23.828
F
00:22.432
00:11.484
00:22.201
00:12.570
00:34.020
Kunal Oak
KOMAL GUPTA
3
0
00:09.447
00:36.621
00:07.458
00:23.379
00:08.301
00:29.112
Vansh Bansal
Nilesh Saini
3
1
00:10.019
00:20.246
00:15.620
00:12.510
00:11.587
F
00:11.539
00:16.579
Piyush Passi
Vikash Mahto
3
0
00:11.729
00:42.220
00:09.460
00:29.929
00:14.328
00:35.370
Sukant Koul
Saiyam Jain
3
0
00:12.641
00:15.167
00:13.621
F
00:13.142
00:18.162
Aryan Chhabra
Priyanshu Kumar
3
0
00:10.094
F
00:08.308
00:11.373
00:07.956
00:11.559
Akash Rupela
Abhishrut Khanna
3
0
00:11.689
00:13.992
00:09.647
F
00:08.824
00:11.364
Kunal Oak
Vansh Bansal
3
1
00:11.887
00:09.864
00:08.690
00:11.668
00:08.913
00:11.824
00:09.584
00:10.813
Piyush Passi
Sukant Koul
3
1
00:10.787
00:13.950
00:23.398
00:12.334
00:13.161
00:13.204
00:10.410
00:11.207
Aryan Chhabra
Akash Rupela
3
0
00:08.904
00:09.389
00:07.817
00:10.605
00:08.879
F
Kunal Oak
Piyush Passi
3
0
00:06.792
F
00:08.625
00:12.806
00:08.499
00:11.532
Aryan Chhabra
Kunal Oak
3
2
00:09.454
00:08.161
00:05.656
00:08.318
00:08.193
00:07.814
00:07.564
00:08.318
00:07.758
00:12.551

Match for third place

Akash Rupela
Piyush Passi
3
1
00:09.526
00:14.895
00:08.981
00:13.881
00:10.503
00:09.907
00:08.219
00:08.623

Seeding Phase

1Aryan Chhabra00:07.862
2Kunal Oak00:09.220
3Piyush Passi00:10.166
4Akash Rupela00:10.397
5Abhishrut Khanna00:10.642
6Sukant Koul00:10.781
7Vansh Bansal00:11.200
8Laksh Singh00:11.339
9Priyanshu Kumar00:12.024
10Nilesh Saini00:14.927
11Saiyam Jain00:17.622
12Ajay Kumar Puthal00:25.074
13Tarak Jain00:26.400
14Vikash Mahto00:26.665
15KOMAL GUPTA00:28.508
16Parth Chugh00:35.433
17Vaibhav Pokhriyal00:38.286
18Mrinal Anthwal01:17.659

Group A

Aryan Chhabra
00:07.862
00:10.316
Kunal Oak
00:09.220
00:11.167
Piyush Passi
00:10.166
00:12.497
Akash Rupela
00:11.640
00:10.397
Abhishrut Khanna
00:10.642
F
Sukant Koul
00:15.207
00:10.781
Vansh Bansal
00:11.200
00:18.236
Laksh Singh
00:11.339
00:13.947
Priyanshu Kumar
00:14.333
00:12.024
Nilesh Saini
00:24.196
00:14.927
Saiyam Jain
00:24.002
00:17.622
Ajay Kumar Puthal
00:38.422
00:25.074
Tarak Jain
00:26.400
00:31.680
Vikash Mahto
00:31.406
00:26.665
KOMAL GUPTA
00:48.819
00:28.508
Parth Chugh
00:35.433
01:06.508
Vaibhav Pokhriyal
00:45.284
00:38.286
Mrinal Anthwal
01:39.831
01:17.659
Fastest Hand Mixed

Final Standings

1
Akash Rupela
2
Aryan Chhabra
3
Kunal Oak

Knockout Phase

Quarter-Final

Semi-Final

Final

Akash Rupela
Piyush Passi
2
0
00:19.027
00:27.188
00:17.157
00:44.010
Abhishrut Khanna
Sukant Koul
2
0
00:20.078
00:21.055
00:22.905
F
Kunal Oak
Vansh Bansal
2
0
00:21.292
00:39.610
00:30.062
F
Aryan Chhabra
Priyanshu Kumar
2
0
00:20.125
00:36.026
00:18.937
00:31.216
Akash Rupela
Abhishrut Khanna
2
0
00:19.696
00:26.146
00:18.231
00:18.473
Kunal Oak
Aryan Chhabra
0
2
00:24.181
00:19.583
00:17.222
00:15.796
Akash Rupela
Aryan Chhabra
2
0
00:19.066
00:19.103
00:18.735
00:20.818

Match for third place

Abhishrut Khanna
Kunal Oak
0
2
00:21.125
00:15.268
00:22.462
00:16.578

Seeding Phase

1Akash Rupela00:15.536
2Kunal Oak00:16.423
3Aryan Chhabra00:19.794
4Abhishrut Khanna00:22.332
5Sukant Koul00:23.578
6Priyanshu Kumar00:23.894
7Vansh Bansal00:26.333
8Piyush Passi00:28.355
9Nilesh Saini00:31.562
10Saiyam Jain00:38.506
11KOMAL GUPTA00:56.670
12Vaibhav Pokhriyal01:22.293
13Vikash Mahto01:23.402
14Tarak Jain01:25.424

Group A

Akash Rupela
00:15.536
00:17.556
Kunal Oak
00:16.423
00:22.943
Aryan Chhabra
00:19.794
00:25.237
Abhishrut Khanna
00:23.128
00:22.332
Sukant Koul
00:23.578
00:25.915
Priyanshu Kumar
00:23.894
00:26.404
Vansh Bansal
00:26.333
00:30.276
Piyush Passi
00:35.085
00:28.355
Nilesh Saini
00:31.562
00:31.663
Saiyam Jain
00:38.506
00:46.696
KOMAL GUPTA
00:56.670
01:50.160
Vaibhav Pokhriyal
01:37.026
01:22.293
Vikash Mahto
01:55.523
01:23.402
Tarak Jain
02:00.359
01:25.424
Re-Scramble Mix

Final Standings

1
Sukant Koul
2
Abhishrut Khanna
3
Piyush Passi

Knockout Phase

Semi-Final

Final

Sukant Koul
Saiyam Jain
2
1
F
01:02.448
00:47.020
01:02.743
00:46.233
01:58.693
Abhishrut Khanna
Piyush Passi
2
1
01:59.814
00:59.898
00:42.900
00:45.853
00:40.232
01:15.581
Sukant Koul
Abhishrut Khanna
2
0
F
F
00:42.018
F
00:44.434
01:03.443

Match for third place

Saiyam Jain
Piyush Passi
0
2
F
01:30.481
F
00:52.631

Seeding Phase

1Sukant Koul00:38.042
2Abhishrut Khanna00:42.844
3Piyush Passi00:57.270
4Saiyam Jain01:07.027
5Priyanshu Kumar01:46.345
6Akash Rupela01:52.054
7Kunal Oak02:40.040
8Vaibhav Pokhriyal
9Aryan Chhabra
10Vansh Bansal
11Tarak Jain
12Laksh Singh
13KOMAL GUPTA

Group A

Sukant Koul
00:38.042
F
Abhishrut Khanna
00:50.349
00:42.844
Piyush Passi
00:57.270
01:32.589
Saiyam Jain
01:07.027
F
Priyanshu Kumar
01:46.345
02:06.721
Akash Rupela
02:36.402
01:52.054
Kunal Oak
F
02:40.040
Vaibhav Pokhriyal
F
F
Aryan Chhabra
F
F
Vansh Bansal
F
F
Tarak Jain
F
F
Laksh Singh
F
F
KOMAL GUPTA
F
F
Speed Cubing Female
Waiting for seeding to start…
Follow us on Social Media and stay up to date with our events!#redbullmindgamers #redbullrubikscube
Our Partners:
partner rubiks
partner playful